Syn má nádchu a kašeľ. Máme odložiť MMR očkovanie?

Zodpovedané
3. nov 2021

Dobrý deň,

15 mesačnému synovi sme už raz kvôli kašľu a soplíku posúvali MMR očkovanie. Teraz máme druhý termín, ale syn má nádchu a kašeľ. Mám pocit, že je to už také štandardné. Ani sa to nehorší, ani sa to nelepší.

Máme čakať na úplné vyzdravenie?

Pri prvom kašli sme dávali robiť aj CRP a bolo to vírusové.

Ďakujem

Dobrý deň,

o očkovaní rozhoduje lekár, ktorý očkuje. Dieťatko vyšetrí a rozhodne sa.

Pri akútnom ochorení sa očkovanie zvykne odložiť. To, že to nie je ochorenie bakteriálne (negatívne CRP), ale vírusové neznamená v podstate vzhľadom k očkovaniu "nič". Imunita si musí poradiť aj s jedným aj s druhým.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas