Syn má osypané nohy. Je to alergia na slnko?

Zodpovedané
18. jún 2019

Dobrý deň,

syn má na nohách vyrážky. Myslela som si, že sú to potničky, ale dosť sa to zhoršilo. Cez deň máva holé nôžky.

Ráno chodíme na prechádzku. Syn má mierne zvýšenú teplotu na 37,3°C.

Môže to byť alergia na slnko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

"alergia na slnko" - fotosenzitivita - je reakciou imunitného systému na slnečné žiarenie alebo iný slnečný zdroj. Kožné prejavy vznikajú na koži, ktorá bola vystavená UV žiareniu - takže toto nie je "alergia na slnko".

Skôr je to reakcia kože nožičiek na niečo s čím prichádzajú do kontaktu - tráva, topánočky atď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas