Syn zakašle za deň 10x. Mám s ním ísť k doktorovi?

Zodpovedané
10. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 5 ročného syna. Od začiatku roka po nástupe do škôlky cez deň asi tak 10x sucho od pľúc zakašle.

Mám to riešiť u pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nemá teploty, nesmrká, ak ho kašeľ nevysiľuje, synček prospieva, má záujem o hru, napreduje, je komunikatívny, tak môže ísť o následok nejakého ochorenia horných dýchacích ciest - typu synobronchiálny syndróm.

Môže ísť aj o zväčšenú nosnú mandlu, ale aj alergiu.

Vyšetrenie lekárom je vhodné, ten Vás prípadne odošle k špecialistovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas