Treba dávať bábätku probiotiká kvôli prevencii ekzému?

Zodpovedané
4. júl 2022

Dobrý deň,

prvý syn mal od bábätka ekzém. Počas druhého tehotenstva som užívala každý deň od 20 tt pribiotiká PROBIO-FIX Inum. Uvádza sa, že by to mohlo znížiť šancu, že aj druhý syn bude mať ekzém.

Ale má sa po narodení dávať aj bábätku probiotiká Probiofix Imun baby, ak bolo narodené prirodzene a je plne dojčene?

Alebo mam naďalej užívať ja?

Ďakujem.

Dobrý deň,

dávajte bábätku do ukončeného 6. mesiaca, je to forma prevencie alergických ochorení pri deťoch s pozitívnou rodinnou anamnézou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas