Trojmesačná dcéra nechce ležať na brušku. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
29. júl 2020

Dobrý deň,

moja dcéra má onedlho 3 mesiace. Keď ju mám na rukách, tak hlavičku drží vzpriamene. Už nejaký čas vôbec nechce byť na brušku. Vydrží chvíľku a potom veľmi plače. Predtým s tým problém nebol, dokonca aj tak párkrát spala.

Je to nejaký problém, alebo to mám skúšať ďalej a dať jej čas?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako píšete, chce to iba čas a trpezlivosť. Bábätkám sa táto poloha často nepáči, ale trénovať s nimi musíme.

Môžete ju do polohy na bruško skúsiť dávať na Vás - koža na kožu, to zvykne bábätká viac upokojiť ak netolerujú túto polohu (nie je dcérka výnimka, veľa bábätiek s polohou na brušku nie je úplne komfortných).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas