Trojmesačné dieťa sa točí len na jednu stranu. Aké vyšetrenia má absolvovať?

Zodpovedané
11. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom trojmesačného dieťaťa. Keď je na rukách, tak sa pozerá a je otočné len na jednu stranu.

Na druhú stranu sa niekedy otočí len na pár sekúnd. Tiež v chrbátiku sa viac prehýba dozadu. Aj na rukách, aj keď leží na brušku. Na brušku sa opiera častejšie o zavreté päste ako o lakte.

Keď leží, tak sa prehýba do luku. Tiež len na jednu stranu. Berie vitamín D a je plne dojčená.

Aké vyšetrenia, alebo cvičenia treba absolvovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa by mal vidieť lekár, ktorý ak sa mu bude zdať, že niečo nie je v poriadku, môže doporučiť rehabilitáciu.

Avšak takmer každé dieťa preferuje otáčanie hlavičkou do jednej strany viac ako do inej. Je potrebné stimulovanie z druhej strany.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas