Trojročná dcéra má výtok. Je potrebné preliečenie antibiotikami?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výtoku u trojročnej dcérky. Výtok sa jej objavuje každý deň. Resp. má žltý fliačik na nohavičkách. Jeden deň ho má a druhý už nie. Potom si to všimnem zase o dva týždne. Močový sediment mala v poriadku.

Je potrebné preliečenie antibiotikami?

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

škoda že ste neodfotili ja neviem, aké vyšetrenie bolo realizované - či výter z pošvy alebo močová kultivácia.

Ak močová kultivácia, bola dcérka dobre poumývaná? Lebo myslím, si že nie. Tým pádom by bolo vhodné opakovať odber - sterilne - a potom je možné nejako výsledok aj interpretovať.

Ak výter pošvy, potom stačí lokálne preliečenie mastičkou.

Z týchto informácii Vám viac nateraz napísať neviem. Každopádne ak má dcérka výtok dávajte jej denne ráno pohár kefíru s probiotickými kultúrami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas