Trojročná dcéra váži 10 kg a nechce jesť. Aké vyšetrenia máme s ňou podstúpiť?

Zodpovedané
3. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dcérky, ktorá bude mať v novembri 3 roky. Váži 10 kg. Už asi mesiac nechce nič jesť. Za celý deň spapá jeden jogurt, nič iné.

Aké vyšetrenie máme s ňou podstúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade určite ísť k pediatrovi. Ten zoberie odbery (krvný obraz, štítna žľaza, železo, vnútorné prostredie, prípadne stolice) a odošle Vás na gastroenterológiu pre naozaj výraznú podvýživu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas