Trojročné dieťa v škôlke neposlúcha. Má nejakú poruchu?

Zodpovedané
10. okt 2019

Dobrý deň,

môj syn začal chodiť do škôlky, kde sú v triede trojročné a štvorročné deti. Včera sa mi učiteľka sťažovala, že ak idú hrať nejakú hru, alebo začínajú aktivitu, tak syn neposlúcha. Musí ísť po neho, chytiť ho za ruku a explicitne mu vysvetliť, čo sa od neho očakáva. Nikdy sa mi syn nezdal pozadu.

Je toto správanie normálne, alebo má nejakú poruchu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

veľmi zaujímavá otázka. Keby každé dieťa, ktoré občas neposlúcha (navyše v novom prostredí a s tým, že má poslúchať novú autoritu - pani učiteľku) máme vyšetrovať, asi by sme sa nezastavili (a najviac vyšetrovali zrovna tie naše 🙂).

Synčekovi výchovne treba naznačiť ako sa má správať v škôlke a pracovať na jeho poslušnosti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas