Trojtýždňové bábätko veľa plače. Je za tým neurologická príčina?

Zodpovedané
20. jún 2021

Dobrý deň,

máme trojtýždňové bábätko, ktoré od narodenia veľmi plače. Keď sa napapá, tak vyťahuje ručičky a nožičky. Je nepokojné, prehýba sa v chrbátiku, puči sa a začne plakať.

Neustále je nervózne. Keď spi, tak sa neustále hýbe. Zobudí sa a zase zaspí. Celkovo má trhaný spánok. Normálne sa vyspí len v šatke. S dojčením je všetko v poriadku. Kaká a ciká, pekne priberá, prdíky má často.

Znepokojuje ma aj vec že skoro vôbec nedrží rúčky v päsť.

Môže to mať nejakú neurologickú príčinu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, nemyslím si. Ide pravdepodobne o koliky. Kúpte probiotiká Biogaia, veľa sa noste, spievajte, dojčite na požiadanie.

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis sú prvé kvapky so živými a aktívnymi baktériami.

Po nadojčení poriadne odgrgnúť - aj v noci. Môže mať aj reflux (prejavy nepokoja v noci).

Koliky sa zlepšujú k 3.- 4. mesiacu. Je to náročné obdobie pre rodiča ale na bábätku to nezanecháva žiadne stopy (po zdravotnej ani psychickej stránke).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas