Trojtýždňové bábo si nevie odgrgnúť. Mám mu nasadiť probiotiká?

Zodpovedané
29. dec 2020

Dobrý deň,

moje bábätko má 3 týždne a je dojčené. Mala som mastitídu a brala antibiotiká. Odrazu začalo počas dojčenia vystrájať. Nerobí to však stále.

Keď vystrája, nenaje sa a potom nevie zaspať. Pýta si jesť a keď mu opakovane dávam, veľmi plače a je nervózny. Po papaní prehĺta, hučí mu v bruchu, nevie si odgrgnúť. Mám pocit, že je to žalúdok alebo črevá, ale neviem čo s tým.

Odporúčate mu nejaké probiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi by som Vám poradila vyhľadať pomoc laktačnej poradkyne, či nie je problém v kojení. Probiotiká by Váš problém neovplyvnili.

Odgrgnutie je veľmi dôležité. Ak sa Vám nedarí (môže to však trvať aj nosenie 5 minút hore na pleci), tak skúste aj na ruke v polohe na brušku (tak si dieťatko dajte na ruku).

Alebo ak sa bojíte tejto polohy, tak priamo na bruško dať po jedle, ale musíte byť 100% pri dieťatku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas