Uškodí 6-mesačnej dcérke krupica z kravského mlieka?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

jedli sme doma krupicovú kašu a ja som dala ochutnať 3 lyžičky aj 6-mesačnej dcérke v rámci zavádzania lepku. No priateľ ma upozornil, že jej nemám dávať veľa, keďže krupica obsahuje kravské mlieko.

Mohla som tým maličkej nejako uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo varenej strave sa kvôli riziku anémie odporúča kravské mlieko zaradiť až okolo 10. mesiaca - kravské mlieko ako nápoj až po 1. roku života.

Myslím, že ste jej jednorázovo nemohli uškodiť, ale dlhodobo by ste mohli. Navyše predpokladám, že ste krupicu ochutili aj cukrom . Deti do roka v strave nesmú prijímať cukor ani soľ.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas