Veľmi časté poprdkávanie mesačnej dcérky. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
14. sep 2020

Dobrý deň,

zajtra bude mať dcérka mesiac. Keďže som nemala dosť mlieka a maličká sa nechcela prisať, laktačná nám odporučila, pokiaľ sa nevytvorí dostatok mlieka, piť cez cievku. Odsaté mlieko + Nutrilon. Odsatého mlieka bolo takmer ako Nutrilonu, čiže 50 na 50. Niekedy iba odsaté, niekedy iba Nutrilon.

Prestala som mať toľko času na odsávanie, tým pádom mlieko išlo dole, malá pila 80% Nutrilon. V pondelok sme sa rozhodli prestať s cievkovaním, pili sme iba cez antikolikovú fľašu.

Od pondelka do soboty ju dvakrát bolelo bruško, asi pol minúty - minútu plakala, potom si poriadne prdkla, vykakala sa a bola spokojná. Kúpili sme Espumisan L, aby ju nebolelo bruško. Odkedy ale pije cez fľašu, veľmi poprdkáva. Určite je to lepšie, ako keby ju malo bolieť bruško, ale niekedy sa nám zdá, akoby poprdkávala vkuse.

Čím to môže byť spôsobené?

Je to tým, že prestala mať menej materského mlieka a viac Nutrilonu?

Alebo je to výmenou cievky za fľašu?

Môže byť problém v tom, že večer ju uspávame cumľom?

Podporuje Espumisan poprdkávanie?

Alebo to nemám riešiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobry deň,

ja by som to neriešila, veď to je ideálne - dcérka má vetry a vykaká sa v podstate bez bolesti (verte mi, že pol minúty plaču pri kakaní a tlačení je nadštandard, Bábätká sa zvyknú "trápiť" dlhšie).

To, že vetry začali počuteľnejšie odchádzať by som pripísala najskôr veku dcérky, ani nie fľaši, ani nie cumlíku.

Espumisan uvoľňovanie vetrov podporuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas