Vysvetlíte mi MRI výsledky mojej dcéry?

Zodpovedané
29. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie MRI výsledkov mojej dcéry.

Supratentoriálne v bielej hmote pozorovať ložiskové zmeny vykazujúce hyperintenzitu v T2w a FLAIR FS, bez reštrikcie difúzie. Ložiská sa lokalizujú subkortikálne frontálne bilat, ojedinele parietálne veľkosti 4 mm. Nález je nešpecifický, zodpovedá najskôr gliovým jazvám postischemickej, prípadne pozápalovej etiologie. Nemožno vylúčiť pozápalovú demyelinizáciu staršieho dáta.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ toto Vám musí vysvetliť lekár, ktorý vyšetrenie indikoval. Predpokladám, že neurológ.

Ja Vám k tomu viem povedať iba toľko, že píše sa tam o zmenách na mozgu, ktoré sú nešpecifické, najskôr po ischémii (nedokrvení), prípadne po nejakom prekonanom zápale v mozgu.

Sskôr ide o nález starý, nie o zmeny staré.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas