Vysvetlíte mi výsledky z odberu krvi mojej 9 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

s 9 mesačnou dcérkou som bola na odber pre podozrenie na alergiu na koprivku. Som trocha v strachu z hodnoty PLT.

Vysvetlíte mi prosím výsledky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z tohto výsledku nemáte žiadny dôvod mať obavy, dcérka má výsledky dobré.

Počet trombocytov je v poriadku a hodnota, ktorá "svieti" (nie je v referenčnej hladine) tým pádom neznamená nič výpovedné.

Má izolovane zvýšený jeden pečeňový enzým (AST) - čo dojčatá mávajú. Mávajú ho zvýšený aj deti po prekonanej infekcie atď. To sa odsleduje s nejakým odstupom (1- 3 mesiace).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas