Z čoho má 18 mesačná dcéra začervenané uško?

Zodpovedané
8. máj 2021

Dobrý deň,

moja 18 mesačná dcéra má už týždeň začervenané uško. Tretí deň jej aplikujem 2x denne Framykoin masť od doktorky, ale vôbec to neustupuje. Mám pocit, že málinko sa to aj rozšírilo.

Na ORL nás neposlali. Vraj pri zápale by plakala. Nemá to citlivé a dcéra nie je podráždená a ani nespokojná.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bola uštionutá kliešťom, tak môže ísť o neskorší príznak boreliózy.

Skôr ide o nejaký druh podráždenia, ak by boli prítomné teploty, chytala sa za ušká viac, mala by sopeľ treba ORL vyšetrenie určite.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas