Z čoho má 4-mesačný syn krv v stolici?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

4-mesačný plne dojčený syn mal cca pred týždňom zmenu vo farbe stolice - zo žltej na zelenú. Následne v nej mal aj trochu svetlej krvi. Po návšteve obvodného som vysadila mliečne výrobky. Po 3 dňoch tam mal krv znovu.

Urobili mu testy zo stolice na vírusy a baktérie - negatívne. Poslali nás na Kramáre na chirurgiu a sono bruška. Nič nenašli. Teraz zase po cca dvoch týždňoch mal v stolici krv zase.

Je to naozaj problém s tým, že jem mliečne výrobky?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

ak má dieťatko v stolici krv a nie je prítomná infekcia, najpravdepodobnejšia je citlivosť na mliečne, ktoré prechádza zo stravy matky. V takom prípade má význam diéta matky, ktorá však má trvať minimálne 3 týždne. Až vtedy sa prejaví či ide naozaj o príčinu (tým, že vymizne krvácanie zo stolice).

Takže vysadiť mliečne na 3 týždne. Ak nebude kv v stolici, tak prejsť na diétu bezmliečnu (ANI bezlaktózové produkty, dopĺňajte si vápnik 1000 mg/deň).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas