Z čoho má môj 2,5 ročný syn vyrážku na tvári?

Zodpovedané
13. máj 2022

Dobrý deň,

2,5 ročnému synovi sa už druhýkrát (neviem z čoho) spravila na líci vyrážka. Má to už mesiac. Vždy si zoškriabe chrastu, tak je problém so zahojením. Mastím mu to s Heparoid krémom a krémom s obsahom včelieho vosku. Asi mu už ostane jazva. Leukoplast som mu dala, no nechce ho mať.

Z čoho sa mu mohla vyrážka spraviť?

Nič ho nepokúsalo.

S čím mu to mám natierať?

Ďakujem

Dobrý deň,

bola by vhodná atb masť na predpis od pediatra. Môže byť, že sa poškriabe a zanesie si tam rukami nejakú baktériu a dôjde k takejto lokálnej vyrážke.

Heparoid by som nedávala. Nateraz len dezinfekcia a v pondelok k lekárovi po mastičku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas