Z čoho má štvormesačná dcérka bacila na črevách?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

naša štvormesačná dcérka má hlieny. Lekár je vzal výter z hrdla na reflux. Ten sa nepotvrdil, ale má vraj niečo zvýšené na črevách. Názov som si nezapamätala.

Dcérka bude preliečená antibiotikami a o 5 dní ideme na kontrolu. Je dojčená, teploty nemá, z nosa jej netečie. Iba má také suché sople, ktoré vyberáme paličkou do uší ak sú veľké a šuštia v nose. Inak kvapkáme Libenar.

Skadiaľ to mohla dostať?

Mohla to dostať počas dojčenia?

Mám prerušiť dojčenie?

Mám sa ísť dať vyšetriť?

Môže jej bacil uškodiť po zdravotnej stránke?

Môže byť dôvodom toxoplazmóza, ktorú som mala počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

toxoplazmóza počas tehotenstva a ani Vaše dojčenie nemôžu byť príčinou žiadnej baktérie v dcérkinom tráviacom trakte. Reflux nesúvisí s výterom z hrdla.

Informácie sú trošku zmätočné. Evidentne Vám chýba dovysvetlenie zo strany lekára. Skúste preto priamo Vašeho doktora osloviť a porozprávať sa.

Ja Vám viac z týchto info bohužiaľ neviem napísať.

Pokiaľ berie dcérka ATB, tak je nutné brať probiotiká Probiofix imun baby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas