Z čoho môže mať 6 mesačné dievčatko zdurené bradavky?

Zodpovedané
25. sep 2021

Dobrý deň,

dcérke som nahmatala hrčky ako hrášky pod obidvomi bradavkami. Sú skoro rovnaké. Po pôrode mala zdurené bradavky z hormónov, ale to jej prešlo. V príkrmoch máme len domáce mäso zajac a morka.

Môže ísť o vážny problém?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o nejaký problém. Je to pomerne typické pre detičky do 2 rokov, najmä ak sú dojčené.

Neviem, či aj Vaša dcérka je dojčená, ale ak áno, tak pravdepodobne pôjde o túto situáciu, ktorú netreba špeciálne riešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas