Z čoho sa môjmu synovi tvoria takéto vyrážky?

Zodpovedané
11. feb 2023

Dobrý deň,

synčekovi sa vyhádzali po tele takéto vyrážky. Pred týždňom nám doktorka dala olejček do kúpeľa značky Linola Fett Ölbad a po kúpeli mu aplikujem Excipial. Ráno ho natieram krémom na zregenerovanie pokožky Avene Cicalfate. Na brušku už vyrážky ustúpili, vyzerajú ako potničky. Pediatrička tvrdí, že je to zo zimy a vplyvom kúrenia v interiéri sa mu pokožka vysušuje. Na rúčke sa mu však vyrážky nezlepšili. Stále tam má rovnaký začervenaný fľak, je to ako keby ekzém.

Z čoho sa mu môžu tieto vyrážky a ekzém tvoriť?

Čo by ste odporučili v rámci ďalšieho postupu?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem síce o ako staré dieťatko ide, ale liečba je nastavená správne. Ak je neúspešná, treba ju prehodnotiť. To však musíte u svojej pani doktorky, neviem Vám nič poradiť bez vyšetrenia. Jedine tak by som ešte skúsila kúpele v hypermangáne. Pár kryštálikov rozrobiť do vody v poháriku. To potom vliať do vaničky, aby bola výsledná farba vody slabunkoružová. Hypermangán kúpite v lekárni.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas