Z čoho sa vytvorili synovi takéto vyrážky na nohe?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

môj 13-mesačný syn mal jeden deň teplotu do 39°C, sople a kašeľ. Boli sme včera u lekára a mal vysoké CRP, hrdlo má čisté. Od včera však neustále plače a ráno som mu na nôžke našla takéto vyrážky. K lekárke s tým nejdem, tam syna "vyšetrí" hneď pri dverách a povie, že to nič nie je.

Z čoho sa vytvorili synovi takéto vyrážky na nohe?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak mal vysoké CRP, tak pravepodobne dostal lieky. Samotná fotka pupáčikov mi veľa nepovie.

Môže ísť o sprievodný príznak ochorenia, ale nemusí. Bez vyšetrenia dieťaťa sa nepohnem.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas