Zľakla sa dcéra po buchnutí autom?

Zodpovedané
3. máj 2022

Dobrý deň,

dnes som mala 7 mesačnú dcéru vo vajíčku vpredu v aute a nechtiac som buchla auto pri cúvaní kufrom do betónového múru. Dcérka začala plakať.

Je možné, že sa iba zľakla a že si buchla hlavu o vajíčko?

Aké príznaky by mala, ak by sa niečo stalo s hlavičkou?

Keď sme prišli domov, tak som jej dala piť mlieko a išla na bruško (po 20 minútach) a trošku sa mi vyvracala.

Zvracala z jedla alebo z toho úderu?

Ešte podotýkam, že dcérka sa ukľudnila. Neplače, smeje sa a chytá si hračky.

Ďakujem

Dobrý deň,

mohla sa iba zľaknúť. Treba ju odsledovať. Ak by sa vracanie opakovalo, treba ísť k lekárovi. Sledoať ju zvýšene treba 48 hodín od incidentu.

Okrem toho si na nej všímajte, či nie je spavejšia, či sa klasicky zaujíma o hračky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas