Zmiznú 8 mesačnému synovi oranžovohnedé šupinky na fontanele?

Zodpovedané
8. mar 2021

Dobrý deň,

synčekovi sa na hlavičke tam, kde má fontanelu spravili šupinky. Sú to oranžovo hnedé fliačky a má to len na tom mieste. Bojím sa mu to vyčesať, lebo ešte nemá fontanelu zrastenú.

Má 8 mesiacov.

Treba s tým niečo robiť, alebo to zmizne samé?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne nezmizne. Dajte na šupinky niečo na zvláčnenie, či už olivový olej alebo kyselinu salicylovú z lekárne (alebo drahšie napr Bioderma Baby squam) a po pôsobení (ktoré musí byť aj hodinu - dve) vyčešte.

Nemáte čo spraviť mozgu, fontanelka už je určite dosť pevná a samozrejme treba to robiť s citom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas