Znamená nočný kašeľ po dopití mlieka u 2-ročného dieťaťa zdravotný problém?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

naša čerstvo 2-ročná dcérka ešte pred nočným spaním a 2x v noci pije Nutrilon. Posledné dva týždne, keď v noci dopije mlieko, tak dráždivo kašle. Asi dvakrát sa stalo, že z kašľa mlieko vyvracala. Je už týždeň po soplíkoch, takže zapchatý nos nemá a ani nič podobné.

Je potrebné tento problém nejako riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

často po ochorení pretrvávajú ešte hlieny, ktoré stekajú donosohltanu a dráždia na kašeľ. A to najmä pri zaspávaní v ľahu. Myslím si, že to teda bude pozostatok ochorenia. Môže to trvať týždeň - dva.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas