Znamená tmavá stolica u dvojmesačného dieťaťa problém?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý večer,

máme predčasniatko, ktoré bolo narodené v 31. týždni. Má vyše 2 mesiacov a v utorok sme zmenili mliečko z Beba discharge na Beba 1 HA.

Od začiatku papania pridávame do mlieka železo, Espumisan a probiotiká BioGaia. Dcérka po zmene mlieka nekakala dva dni a dnes mala veľmi tmavú stolicu. Skoro až čiernu.

Môže to znamenat niečo vážne?

Ďakujem pekne

Dobrý deň,

Maltofer, alebo iné prípravky železa spôsobujú zatmavenie stolice - až do čierna ako píšete, takže sa toho neľakajte, je to spôsobené tým.

Navyše po 2 dňoch nekakania, je stolica tmavšia aj preto. Stolicu ďalej odsledujte.

Ak by v nej boli natrávané zvyšky krvi, alebo svetlá krv - to je potrebné riešiť. Ale toto je v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas