Zrastajú sa dcérke lebečné kosti príliš rýchlo?

Zodpovedané
11. feb 2023

Dobrý deň,

dnes sme u neurologičky a absolvovali sme sono hlavičky. Dcéra bola odrodená vákuumextraktorom a fyzioterapeutka zistila rozdiel medzi pravou a ľavou stranou. V nemocnici bolo sono v norme, teraz však lekárka napísala: “Vyšetrenie výrazne limitované úzkou VF (do 3-4 mm)".

Neznamená to, že sa dcérka rýchlo zrastajú lebečné kosti a bude mať poškodenie mozgu?

Nemala by to doktorka vidieť počas poradne?

Nezrastá sa fontanela až okolo roku života dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem aký vek má Vaša dcérka, ale všeobecne deťom sa fontanela pokojne môže zrásť aj pár mesiacov pred rokom. Rast hlavičky sa preto sleduje na každej poradni, aby bolo vidno, či je v tom dynamika.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas