Zvýšený bilirubín z krvi štvorročného dieťaťa. Akú liečbu odporúčate?

Zodpovedané
19. júl 2021

Dobrý deň,

so štvorročným synom som bola na odber krvy.

Sú jeho výsledky v poriadku?

Čo odporúčate na zvýšený bilirubín?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem prečo bolo robené vyšetrenie krvi, či má nejaké symptómy, žltačku, svrbenie, únavu, neprospievanie.

Zvýšený konjugovaný bilirubín môže byť pri poruchách a ochoreniach pečene, ale pečeňové enzýmy sú v poriadku takže nie. ďalej napríklad pri kameni v žlčových cestách, to by bola klinika bolestí a boli by zvýšené aj GMT atd takže to tiež nie.

Ak nemá žiadne príznaky, tak by som to iba odsledovala a pravdepodobne o pár mesiacov budú výsledky v norme.

AK MÁ nejaké príznaky konzultujte s gastrom, je treba ešte sono pečene a žlč.ciest.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas