Je možné, aby boli bolesti len na jednej strane a nešlo o mimomaternicové tehotenstvo?

Zodpovedané
7. sep 2019

Dobrý deň,

30.8.2019 som bola na KET. Posledné dni mám bolesti na prvej strane (akoby pravý vaječník a nižšie). Tehotenský test si mám podľa inštrukcií robiť až 13.9.2019.

Užívam večer Clexane a 2x Utrogestan vaginálne. Nekrvácam a ani nešpiním. Večer mám podbruško vždy veľmi nafúknuté.

Mám však veľké obavy, aby sa nejednalo o mimomaternicové tehotenstvo vzhľadom k bolestiam iba na jednej strane.

Je možné, aby boli bolesti len na jednej strane a nejednalo sa o mimomaternicové tehotenstvo?

Je podľa Vás dávka Utrogestanu dostačujúca?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mimomaternicové tehotenstvo v tomto týždni nie je možné zistiť.

Podľa charakteru bolestí to takisto nie je možné. Potrebný je krvný tehotenský test. My používame po KET 400 mg progesterónu denne.

Je to na rozhodnutí pracoviska, váhy ženy a podobne.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič