Je možné rýchlejšie otehotnieť v období, keď žena užíva antibiotiká?

Zodpovedané
3. okt 2019

Dobrý deň,

dnes som dostala Zinat na angínu. Od apríla sa snažíme o bábätko a čítala som veľa príspevkov a článkov, že ženy, ktoré nemohli otehotnieť, otehotneli počas užívania ATB. Ako na jednej strane by som sa tomu potešila, keby sa to teraz zadarilo. Na druhej nie som nadšená, že musím brať antibiotiká.

Je to naozaj pravda rýchlejším otehotnením počas užívani ATB?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to fáma.

Antibiotiká nezvyšujú šancu na otehotnenie. Ak sa dá, tak sa snažíme všeobecne antibiotikám vyhnúť.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič