Otehotnenie cez antibiotiká

starbuck
15. apr 2017

Je otehotnenie počas bránia ATB sťažené ? Otehotnela niektorá z vás vtedy?

hen89
15. apr 2017

Vo feb cca v obdobi ovulacie som zacala byt chora... brala som antibiotika..a taktiez aj manzel..no aj napriek tomu sme sa snazili...snazili sme sa cca 7mes a pochybovali sme ze to vyjde prave vtedy ked sme chori...aaaa napriek tomu to vyslo 🙂

sunshine1311
15. apr 2017

Neviem či aj ja "pomôžem", ale počas brania HAK som bola chorá a mala som nasadené ATB, otehotnela som (čo som sa teda neskôr dozvedela , že atb znižujú ochranu formou hak) a mám vďaka tomu doma zdravú 10 ročnú slečnu.Takže si myslím , že v tom problém nie je, len skôr by som sa zamýšľala nad tým či je dobré v takom čase otehotnieť , teda pokúšať sa.Predsa len choroba, atb sa nenasadzujú len tak pre nič,možno je lepšie počkať kým budeš fit 🙂

prskavka2223
15. apr 2017

Ahojte...s partnerom sme sa snazili 4 roky o miminko a pred vianocami som ochorela,mala som teploty,suchy kasel a nadchu,co cert nechcel vtedy som otehotnela...velmi sme sa potesili,kedze po 4rokoch snazenia to bolo ako zazrak,ale nasa radost sa skoncila po 4tt+5 :(...potratili sme a dodnes neviem ci to malo vplyv to ze sa nam to podarilo pocas dni ked som bola uuplne k.o. bola som na kyrete a dnes je to uz 3ti mesiac,menzes mi po kyrete prisiel na 3ti tyzden co som bola milo prekvapena....snazime sa dalej,ale je to zase vo hviezdach kedy sa nam podari :(...tato predstava ma desi aby to zas nebolo tolke roky :(...ma niektora takuto skusenost?

juliet86
15. apr 2017

@prskavka2223 nemam skusenost ale drzim ti palce. Aj ste v ramci 4rokov skusali daco? Medicicinskje atd? Necudujem sa ti ak statisticky 50cyklov nic preco by 51ty prvy mal byt prave ten iny. Mozno ci ste prave vtedy kvoli chorobe nemali sex inokedy nez zvycajne v ramci cyklu?

simkamatko
15. apr 2017

Ahoj baby chcem radu 6 rok sa snazime o babatko chcem sa opytaj ze ci mi neviete poradit niejake caje vitaminy mam polycystivke vajecniky vela muzskych hormonov uzivam prvy mesiac gynex zatial nic

majkam6
15. apr 2017

tak ja mam aj som mala vela muzskych hormonov a otehotnela som na prvy pokus hoci lekar povedal ze tazko. a ked som otehotnela s prvou brala som 4antibiotika za sebou sice to bolo neplanovane ale chvalabohu sa tesime 11rocnej pubertiacke

simkamatko
15. apr 2017

@majkam6 ja mam problem lekar vravel ze mam lenive vajecniky vobec neovulujem neviem co s nimi je co mam robit aby sa oťukali

ksebejka
15. apr 2017

Ja som tiez brala antibiotika, bola som velmi chora - nasledoval potrat a kyret :((( lekar povedal ze ho asi zabil ten virus...

renula05
15. apr 2017

Ahoj,tak ja som otehotnela pravdepodobne vďaka antibiotikám.Vo februári 2014 som vysadila antikoncepciu so zdravotných dôvodov.Celý čas sme dávali pozor,používali sme ochranu a ak nebola,manžel sa dovnútra neurobil.Ak aj áno,bolo to tesne po menzese alebo tesne pred.Až do novembra 2014,kedy som zostala chorá a po asi 4 rokoch som dostala antibiotiká.Celý mesiac som bola KO,celkom za mesiac sme mali sex 3krát, aj to hneď po menzese a potom pár dní pred.Menzes som mala dostať 16.decembra,pár dní pred som začala špiniť..Ešte si hovorím,fajn,tak bude skôr..Nebola.O týždeň som si s obavou robila test a tam duch-druhá čiarka.Skoro som skolabovala,dieťa som totiž vôbec nechcela!23.12.2014 som sa vďaka odberu krvi dozvedela,že som tehotná.Teraz mi tá malá druhá čiarka hovorí mama,má 20 mesiacov a je to malý čert.Do 5 mesiaca som bola stále chorá,mala som antibiotiká,chytila som všetko čo sa okolo mňa mihlo..Myslím,že keby som bola zdravá,tak sa nič podobné nestane.

alchemilkazltozelena
15. apr 2017

@starbuck ja som s malou otehotnela ked muz bral antibiotika..

polyana
15. apr 2017

my sme sa snažili 3/4 roka a nedarilo sa. A práve začiatkom marca som chytila nejakú pliagu, dali mi ATB. Ale čo čert nechcel dostala som na ne alergickú reakciu a po piatich tabletkách som ich vysadila. A o dva týždne nato sme zistili, že som tehotná. Na jednej strane radosť a na druhej nervozita, či lieky ktoré som brala malému neuškodili. Zvlášť kedže som na ne zle zreagovala. A do teraz sa necítim uplne fit.

prskavka2223
15. apr 2017

@juliet86 no praveze po medicinskej stranke som chodila ku gyndovi kazdy tyzden okrem tyzdnu ked som mala mrchu. "Nadstavovaval" ma vselijako duphastonom a este jednymi tabletkami na zvascenie sliznice. Na spermiograme sme neboli "chlapska hrdost" ale este pred otehotnenim sme si povedali,ze zacne jar tak pojdeme aj tam.... prestala som ku gyndovi chodit kazdy tyzden (nebavilo ma to ci psychicky aj fyzicky),kedze kazdy tyzden mi povedal to iste. Cely zivot mam mrchu na den presne aj ovulaciu citim kazdy mesiac v ten den ledva chodim 🙂. No a ked som k nemu chodit prestala tak okolo vianoc ked som bola tak chorlava sa to podarilo.... ale len na 4tt+5 bohuzial ☹....teraz pijem alchemilkovy cajik a muz uziva selezyn ace a uvidime teda nic ine nam neostava ☹

juliet86
15. apr 2017

@prskavka2223 a po akom case skusania ste zacali riesit? A akymi vysetrenuami/metodami ste zacali?Prisli ti na nieco? Ono verim ze telo sa tym nieco naucilo ked uz raz otehu. Aspon vies ze to vies nie? Drzim palce

chrissie_kf
15. apr 2017

Ja som brala antibiotika a kodein proti kaslu , manzel tiez , boli sme obaja hrozne chori, o dieta sme sa nejak moc ani nesnazili , no a vtedy asi pod vplyvom liekov sme si povedali ze v takom stave zubozenom sa isto nic nestane ak si raz aj nedame pozor 🙂 no a stalo sa 😂 Nastastie 🙂 mozne je vsetko 🙂

prskavka2223
16. apr 2017

@juliet86 hej praveze aj lekar mi povedal,ze velmi pozitivna sprava je to,ze sa to podarilo same a muz nemusi ist zatial na spermiogram... utorok idem k nemu na kontrolu a som zvedava aky postup zvoli 🙂

starbuck
autor
16. apr 2017

Ja som brala Nolicin na E coli (cystitida s krvou v moci). A mam z toho blby pocit, ak som vtedy otehotnela.

simkamatko
20. apr 2017

Baby viem ze sem to nepatri ale chcem sa opytat vie niektora z vas co alebo kto je reikista?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre