Kde sa vzala voľná tekutina, keď som ešte nemala ovuláciu?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

už druhý cyklus užívam Clostilbegyt. Včera, na 12. deň cyklu som bola na folikulometrii. Dva som mala veľmi pekné - 21 mm a 19 mm. Pichli mi aj Pregnyl. Ale vraveli niečo aj o voľnej tekutine. Doktor sa vyjadril, že to nič nie je.

Podľa BT ovulácia ešte neprebehla.

Skadiaľ sa tá tekutina vzala, keď sa spája s ovuláciou, ktorá ešte nebola?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

minimálne množstvo voľnej tekutiny je v priestore za maternicou skoro stále. Množstvo voľnej tekutiny je individuálne.

Takže aj pred ovuláciou je normálne, že malé množstvo voľnej tekutiny je viditeľné utrazvukom.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič