Ako postupovať pri skončení rodičovského príspevku?

Zodpovedané
23. aug 2023

Dobrý deň,

momentálne som na RD, 29.09.2023 (piatok) bude mať moje dieťa 3 roky. Pracovný pomer mi stále trvá (TPP, zamestnaná som od 9/2011) na dobu neurčitú. Do tejto práce sa už neplánujem vrátiť, chcem to oznámiť zamestnávateľovi a dohodnúť sa na ukončení pracovného pomeru. Zostáva mi tam 11,5 dňa dovolenky. Chcem využiť maximálnu podporu v nezamestnanosti. Počas materskej a rodičáku som nikde zamestnaná nebola.

Ako postupovať?

Mám nahlásiť zamestnávateľovi, že 29.9. (piatok) nastupujem do práce a vybrať si 2 dni dovolenky a ostatné preplatiť a k 30.9. (sobotu) dať výpoveď dohodou?

Alebo nahlásiť zamestnávateľovi, že 30.9. (sobota) nastupujem do práce a vybrať si 2 dni dovolenky a ostatné preplatiť a k 2.10. dať výpoveď dohodou?

Ďakujem

Dobrý deň,

odpoveď je v priloženom linku. Uvedené platí aj na Váš prípad:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka