Budem mať nárok na materskú a tehotenské?

Zodpovedané
19. dec 2022

Dobrý deň,

momentálne som na RD, ktorá mi končí v apríli. Pracovný pomer mi skončil pred nástupom na túto materskú. Od septembra pracujem na dohodu 10 hodín týždenne. Dohoda mi končí 31.12.2022. Keď som volala na sociálku, tak mi povedali, že dohoda je aktívna, čiže aspoň minimálne odvody by mali byť platené. Momentálne som v 6. týždni tehotenstva na rizikovom a na PN.

Budem mať nárok na materskú a tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

pracovný pomer Vám skončil pred nástupom na MD/RD. V 2021 a v 2022 ste iba na RD, v 2023 PN. Teraz máte dohodu od 09 - 12/2022. To je menej ako 270 dní, a tým nesplníte podmienku, byť v posledných dvoch rokoch pred pôrodom nemocensky poistená najmenej 270 dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka