Čo sa stane, keď niekto nepodá daňové priznanie?

Zodpovedané
4. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Obvolávala som zamestnávateľa, že potrebujem všetky papiere, aby som si mohla dať k účtovnícke spraviť daňové priznanie. Problém je, že zamestnávateľ nebol schopný pripraviť všetky doklady ani do druhého termínu. Vraj na to zabudli, i keď som tam vyvolávala skoro každý deň.

Ja som zostala v nemocnici kvôli rizikovému tehotenstvu a nemala som sa po tie dokumenty ani ako dostať. Daňové priznanie som si vypracovať dala, nie som dlžníkom, ale malo sa mi vrátiť zopár eur.

Čo sa stane, keď niekto nepodá daňové priznanie v riadnom a ani druhom termíne?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak z akýchkoľvek dôvodov daňovník nestihne v lehote podať daňové priznanie odporúčam daňové priznanie podať čo najskôr.

Pokuta vám však za nepodanie daňového priznania včas bude s určitosťou uložená minimálne vo výške 30 eur.

S prianím pekného dňa,
Lenka