Do PN som nezadala číslo účtu. Ako mám postupovať?

Zodpovedané
2. okt 2023

Dobrý deň,

mám dve zamestnania - v jednom som na PN a pracovný pomer trvá a v druhom som na PN. Pracovný pomer končí 30.9.2023. PN je nahlásená elektronicky, ale nikde som nezadávala číslo účtu.

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

mali ste už skôr ePN? Ak sa tam uviedol účet, tak Vám peniaze pošlú už na skôr uvedený bankový účet. Ak máte ePN 1x, zamestnávateľ nahlási Váš bankový účet, pokiaľ ho pozná.
Ideálne je mať ale zriadený elektronický účet poistenca.

V elektronickom účte poistenca by ste mali dostupné všetky údaje ohľadne Vašej PNky a priamo v tomto elektronickom účte by ste vedeli si nahlásiť zmenu pobytu počas PN alebo upraviť spôsob výplaty na iný bankový účet než ten, ktorý by poskytol Sociálnej poisťovni zamestnávateľ.

Informujte sa o tejto možnosti priamo v Sociálnej poisťovni.

S prianím pekného dňa,
Lenka