Je potrebné zaplatiť cestnú daň za vozidlo, ktoré bolo v roku 2023 predané?

Zodpovedané
12. jan 2024

Dobrý deň,

som majiteľom firmy s.r.o. V roku 2023 som predal vozidlo, ktoré bolo zaradené v obchodnom majetku. Vozidlo som zakúpil pred založením s.r.o. za svoje peniaze, pôžičku z banky.

V tomto roku 2024 budem podávať daňové priznanie bez uvedeného vozidla, nakoľko je predané.

Je potrebné zaplatiť cestnú daň v roku 2024 za vozidlo, ktoré bolo v roku 2023 predané?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste napr. predali v marci 2023 motorové vozidlo, tak Vám zaniká daňová povinnosť 31.3.2023. V tomto prípade by ste platili daň z MV za tri mesiace.

Predmetné motorové vozidlo uvediete v DP k DMV za rok 2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka