Kto odvádza za mňa odvody do sociálnej poisťovne, keď som nezamestnaná a občas roznášam letáky?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

som nezamestnaná, platím si sama zdravotnú poisťovňu. Som však na dohode, robím roznos letákov. Do zdravotnej poisťovne ma vždy na pár dní prihlási aj zamestnávateľ. Mesačný zárobok z tejto činnosti mám vždy iný. Je to od 20 do maximálne 40 eur.

Ako to je s odvádzaním odvodov do sociálnej poisťovne v takomto prípade?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas dohody poistné odvádza zamestnávateľ aj do sociálnej poisťovne. Predpokladám, že sa jedná o dohodu s pravidelným príjmom.

S prianím pekného dňa,
Lenka