Mám nárok na materské, aj keď mám zmluvu na dobu určitú?

Zodpovedané
6. júl 2023

Dobrý deň,

som zamestnaná už rok, no predĺžili mi zmluvu (už druhýkrát) na dobu určitú do konca kalendárneho roka 2023. Chceli by sme bábo. Hneď po skončení vysokej školy v roku 2021 som sa zamestnala.

Mám nárok na materské, aj keď mám zmluvu na dobu určitú?

Budem chránená, keď mi skončí zmluva?

Možu mi dať vypoveď počas materskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ otehotniete počas trvania pracovnej zmluvy, alebo najneskôr do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru), stále budete mať nárok na materské.

Keď máte zmluvu na dobu určitú, pracovný pomer skončí bez ohľadu na to, či už budete na materskej alebo nie.

S prianím pekného dňa,
Lenka