Mám nárok na vyplatenie odmeny počas poberania materskej dávky?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vyplácania odmeny.

Mám nárok na vyplatenie odmeny počas poberania materskej dávky?

Za akých podmienok mi zamestnávateľ môže vyplatiť odmenu, aby som o ňu neprišla?

Je stanovený dátum odkedy dokedy sa odmena vypláca všetkým zamestnancom?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre vznik nároku na odmenu musí zamestnanec v štátnej a verejnej správe v rozhodujúcom období od 1.1.2022 do 31.8.2022 vykonávať prácu aspoň v minimálnom rozsahu 1 deň.

Ak ste boli v práci čo i len jeden deň v danom období, nárok budete mať. Zároveň musí byť splnené trvanie pracovného pomeru ku dňu 31.8.2022. Nepíšete kedy ste išli na materskú.

Odmena má byť vyplatená vo výplatnom termíne za mesiac august 2022, najneskôr však do 31. decembra 2022.

S prianím pekného dňa,
Lenka