Mám si o daňový bonus na dieťa požiadať v daňovom priznaní?

Zodpovedané
15. jan 2023

Dobrý deň,

od 1.7.2022 som zamestnaná na pracovnú zmluvu v Coop Jednota. Dovtedy som pracovala na živnosť v istej firme. Daňový bonus si nechávam vyplácať ročne. Za tie mesiace, čo som bola živnostníčka, si dám urobiť daňové priznanie.

Mám si o daňový bonus požiadať v daňovom priznaní?

Za tie ďalšie mesiace ho mám ako žiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

daňové priznanie sa robí za celý rok. Zahrnú sa príjmy zo živnosti, aj príjmy zo zamestnania.

Od zamestnávateľa budete mať Potvrdenie o príjme za rok 2022.
Nárok na DB vyznačíte v Daňovom priznaní za celých 12 mesiacov (t.j. za celý rok) a spraví sa prepočet zvlášť za 1. polrok 2022 a zvlášť za 2. polrok 2022.

S prianím pekného dňa,
Lenka