Môžem dostať penále, aj keď som na PN?

Zodpovedané
22. feb 2023

Dobrý deň,

mám "Zmluvu o spolupráci" ako SZČO so spoločnosťou s ručením obmedzeným. V jednom z odsekov tejto zmluvy sa uvádza 30-dňová výpovedná lehota pre mňa, ako dodávateľa. Ak ju nedodržím, eseročke musím zaplatiť pokutu 1 000 eur. Podal som písomne výpoveď. Som ale na PN, ktorá bude trvať dlhšie, ako tých 30 dní.

Má firma právo penalizovať ma aj v tomto prípade, keď zo zdravotných dôvodov nemôžem naďalej pre nich pôsobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

riadite sa Obchodným zákonníkom, tým čo máte uvedené v zmluve. Resp. na čom ste sa dohodli. Otázka je skôr pre právnika.

Odporúčam Vám otázku zadať do poradni:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka