Musí kupujúci uzavrieť povinné zmluvné poistenie pred kúpou auta?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom online prepisu auta použitím elektronického podpisu. Auto ostáva v tom istom okrese a prepis bude medzi členmi rodiny na základe kúpno-predajnej zmluvy.

Musí kupujúci uzavrieť povinné zmluvné poistenie pred kúpou auta?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak budete prepisovať auto elektronicky, tak v prvom rade je nutné vyplniť žiadosť o odhlásenie vozidla. Po úspešnom procese Vám príde do schránky schválenie žiadosti a následne budete môcť prejsť na ďalší formulár s elektronickým prihlásením vozidla.

Po vyplnení celého elektronického formuláru prihlásenia auta a jeho zaslaní bude potrebné priložiť dokument v pdf - uzatvorenie povinného zmluvného poistenia. V tomto kroku je už potrebné ho mať.

S prianím pekného dňa,
Lenka