Neukrátim sa o výšku druhej materskej a tehotenského príspevku?

Zodpovedané
12. sep 2023

Dobrý deň,

po skončení MD som bola PN. MD mi skončila 26.3.2023 a 28.3.2023 som nastúpila na PN. Zamestnávateľovi som mesiac pred skončením MD nahlásila nástup na rodičovskú dovolenku. PN som zamestnávteľovi nenahlasovala. Zistila som, že za prvých 10 dní PN mi neboli vyplatené peniaze. Pani na sociálke ma informovala, že zamestnávateľ mi to má vyplatiť, pretože do toho zakročili a vraj ma odhlásili potom prihlásili v systéme. V podstate mne je jedno, kto mi to má vyplatiť. Len som sa vydesila jednej veci a to tej, že ja mám v pláne ísť na reťazovú materskú.

Neukrátim sa o výšku druhej materskej a tehotenského príspevku?

Na PN som bola 4 mesiace.

Ďakujem

Dobrý deň,

PN neovplyvňuje výšku materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka