Prečo mi poisťovňa priznala tak nízku výšku PN?

Zodpovedané
17. júl 2023

Dobrý deň,

hneď po skončení rodičovskej dovolenky som nastúpila na PN. Vo výplatnej páske mám napísané základná mzda 784 eur, DVZ 26,14 eur. Zamestnávateľ mi vyplatil prvé dni PN. Od 3 dňa to vyšlo na cca 14 eur a dnes mi prišlo rozhodnutie zo SP, že mi priznávajú 11,10 eur na deň.

Prečo tak málo?

Nemala by byť suma rovnaká ako mi dal zamestnávateľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

vymeriavací základ na výpočet PN nahlásil zamestnávateľ do SP? Alebo SP určila sama VZ? Treba si pozrieť rozhodnutie zo SP akým spôsobom určili VZ a informovať sa aj u zamestnávateľa. Popríde či sa zamestnávateľ neriadil kolektívnou zmluvou.

S prianím pekného dňa,
Lenka