Príjmom nedosahujeme výšku na uplatnenie daňového bonusu na dieťa. Je možné žiadať o nejaký iný príspevok?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke, tak si nemôžem uplatniť daňový bonus. Partner nezarobí to potrebné minimum, takže tiež si nič neuplatní.

Existuje nejaký príspevok, o ktorý môžeme požiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

chýba mi informácia, koľko má dieťa rokov. Teda či rodičovskú dovolenku čerpáte

  • do troch rokov veku dieťaťa alebo,
  • do šiestich rokov veku dieťaťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom.

Ak máte dieťa vo veku do 6 rokov, ktoré navštevuje posledný ročník MŠ, alebo má 5 rokov, prípadne menej a uvedené platí poslednýkrát za mesiac, v ktorom dieťa dovŕšilo vek 6 rokov - máte na vaše dieťa nárok na dotáciu na stravovanie (nepoberáte DB).

S prianím pekného dňa,
Lenka