Z čoho mi bude vypočítaná materská dávka?

Zodpovedané
21. dec 2022

Dobrý deň,

platím si minimálne DNP, podmienku 270 dní do dňa pôrodu splním, avšak mám možnosť zamestnať sa na TPP.

Vypočíta sa mi MD z nového TPP alebo z DNP, ktoré som si platila predtým?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste začali pracovať na TPP, vznikne Vám povinné nemocenské poistenie zamestnanca, tak Vám automaticky pri vzniku povinného poistenia zanikne dobrovoľné poistenie.

Ak by sa poistné na nemocenské poistenie platilo u nového zamestnávateľa najmenej za 90 kalendárnych dní, tak rozhodujúce obdobie by bolo obdobie od vzniku nemocenského poistenia (začiatok TPP) do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom by ste začali poberať materskú.

S prianím pekného dňa,
Lenka