Ako podporiť vývin ľavej nohy, na ktorej syn nevie hýbať prstami?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problémov nášho 6 ročného syna, s ktorým sme už boli u fyzioterapeuta, pravidelne ho sleduje lekár fyzioterapie a neurológ. Do 18 mesiacov sme cvičili Vojtovku. Syn má následkom rázštepu chrbtice hypotonické nohy, a to hlavne ľavú. Následkom toho sa mu sťahuje stále viac achilovka, preto má už ľavú nohu o 1 cm kratšiu. Teraz sme mali krátku jednorázovú inštruktáž cvikov, ale mám pocit, že by ich mohlo byť aj viac.

Viete mi poradiť účinné cviky?

Môžte mi poskytnúť odkaz na videa, alebo fotografické inštruktáže?

Čím môžem podporiť správny vývin ľavej nohy, na ktorej syn nevie hýbať prstami?

Ďakujem

Dobrý deň,

je mi ľúto, ale neviem Vám poskytnúť link na cvičenia či fotografické inštruktáže. Ku každému dieťaťu treba pristupovať individuálne.

Dieťa by som si potrebovala vyšetriť a odobrať anamnestické údaje a až tak Vám poradiť účinné cviky.

Viem Vám len odporučiť, aby ste si vypýtali viacej rehabilitácii. Ďalej máte možnosť navštíviť súkromné fyzioterapeutické centrum.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk