Je v poriadku hlboký drep u 20 mesačného dieťatka?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 20 mesačnej dcérky, ktorá za posledné 3 mesiace pri hraní na podlahe upustila od šikmého sedu a preferuje hlboký drep. Má v ňom dobrú stabilitu, obe chodidla má celou plochou na podlahe.

Keď sme túto pozíciu skúšali my s mužom, nedokázali sme udržať taký hlboký drep bez zdvihnutia päty z podlahy (ale chápem, že dospelý človek má iné proporcie, ťažisko a hlavne ohybnost).

Je hlboký drep pri takom dieťatku v poriadku?

Netreba ju regulovať?

Vydrží v ňom spokojne aj 10 -15 minút sústredene sa hrať. Psychomotorický vývoj mala ukážkový a pomerne skoro začala obchádzať nábytok a aj samostatne sedieť.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, v tomto veku je hlboký drep Vášho dieťaťa v poriadku.

Dieťa má tak možnosť si formovať a tvarovať klenbu nohy.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk