Je v poriadku, keď syn uprednostňuje otca?

Zodpovedané
27. sep 2019

Dobrý deň,

písala som Vám už o tom, že keď syn v noci plače, tak sa ťahá za ockom. Lenže robí to aj cez deň, keď potrebuje utešiť. Chce ocka, nie mňa.

Keď bol úplne maličký, tak som mu spievala, uspávala ho, utišovala. Tento stav s ockom trvá už pár mesiacov. Odo mňa sa väčšinou odťahuje a to sa snažím byť dobrou mamou. Manžel je s malým každý deň od cca 16:30 do asi 20:00. Syna spolu kúpeme a aj uspávame. Je to pre mňa ťažké nemôcť ho utešiť. Aj keď sa cez deň zobudí a plače, ide na miesto, kde ma muž veci a dáva najavo, že mu chýba. Veľmi ma to mrzí.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak ako som Vám už odpovedala, je prirodzené, že u niektorých detí nastáva obdobie, kedy uprednostňujú otca. Je to prirodzené.

Podľa Vášho popisu starostlivosti , ide o vrúcny a prijímajúci prístup a ten buduje vzťah.

Rozumiem, že Vás to trápi. Myslite na to, že to neznamená, že synček Vás nemá rád. Zvážte, ako veľmi sa trápite a prípadne vyhľadajte pomoc individuálne.